Психологічна характеристика адиктивної поведінки, страница 48

Питання ведучого:

- які труднощі ви випробовували в процесі свого монологу?

- у чому складаються труднощі прохання?

- які почуття ви випробовували, коли просили?

- у чому полягає сила вашого недоліку й слабість вашого достоїнства?

- які почуття у вас залишилися після своєї розповіді?

Заняття 9. Трансові переживання:

Ціль: Рефлексія «особливих» станів.

Завдання:

- рефлексія «позамежних» переживань;

- «діалог» архетипів;

- рефлексія «дурненьких» станів .

Проблеми:

·  Розпізнавання «особливих» станів у реальному житті.

Основні поняття:

·  Трансові переживання.

·  Архетип.

·  Несвідоме.

Вправи:

·  Синхронізація.

·  «Відмовся від...»

·  Діалог субособистостей.

·  Образ вашої планети.

·  Поговори із дзеркалом від імені свого відбиття.

·  Діалог із дзеркалом.

·  Подорож у приємне місце.

·  Картинка на стіні.

·  Транс.

·  Поговорите один з одним мовою трирічних дітей.

·  Домашнє завдання: співайте у ванною, робіть контрастний душ.

«СИНХРОНІЗАЦІЯ»

Ціль: усвідомлення можливості переживання почуття єднання з іншими людьми

Завдання:

ü  Зімкнення групи

ü  Акцентування уваги на «незвичайності», але легкодоступності стану

Хід роботи: учасникам пропонується на рахунок «3» показати однакова кількість пальців на 1 руці. Синхронізація наступає в той момент, коли майже всі учасники показують однакову кількість пальців.

Робота спрямована на рефлексію стану, що може бути зафіксована в сугестивної формі: «той стан, що ви зараз випробували, воно короткочасне, але досягти його можна, якщо звернути на нього увага... Тепер ... ви це ... можете».

Вправа «ВІДМОВСЯ ВІД...».

Ціль: усвідомлення свого індивідуального «Я».

Завдання:

- осмислення зміненого стану свідомості;

- разотождествление себе й проблеми;

- діагностика проблемних областей внутрішнього простору.

Хід роботи: «Закрийте очі, займіть те положення, що вам зручно, щоб розслабитися. Відчуйте своє тіло. Руки, ноги, тіло, голову. Згадаєте своїх близьких людей, тих, кому ви довіряли й довіряєте, тих, кого ви любили й любите. Відпустите їх, нехай вони йдуть від вас. Відчуйте те, що у вас немає близьких людей. Ви - єдина людина на землі, що не має близьких людей. Але не турбуйтеся, через 10 хвилин це все повернеться. А зараз ви єдина людина, що не має близьких людей. Згадаєте своїх батьків, відмовтеся й від них. Ви єдина людина, хто не має батьків. Але помнете через 10 хвилин це все повернеться. Відчуйте, що ви єдина людина на землі, у якого немає ні близьких, ні батьків. Відчуйте своє тіло й відмовтеся від нього, ви це не ваше тіло, ви це щось інше, відпустите його, нехай воно «умирає». Але помнете, все це через десять хвилин повернеться, а поки у вас немає тіла. Відмовтеся від своїх думок, веди ваші думки це не ви, ви це щось інше. Нехай вони йдуть, звідки прийшли, нехай вони течуть вільно, не зачіпаючи вас. Відмовтеся від свого майбутнього, від своїх планів, цілей, бажань. Це всі не ви, ви це щось інше. Відмовтеся від свого минулого, від своїх спогадів, від минулих подій. Ваше минуле це теж не ваше «Я». Але помнете, все це через 10 хвилин повернеться, а поки у вас немає минулого й майбутнього. Відмовтеся від своїх почуттів, від переживань із приводу відмови, від тривоги, від почуття самітності, від страху. Відмовтеся від своїх проблем, адже проблеми це теж не ви, ви це щось інше. А тепер відмовтеся й від тієї думки, що через десять хвилин це все повернеться. Знайдіть своє «Я», знайдіть у собі щось вічне, істинно ваше, своє особисте, своє справжнє «Я». Побудете в цьому стані, постарайтеся максимально вжитися в нього. Тепер вибудуйте у своєму внутрішньому просторі все те, від чого ви відмовлялися, з обліком того, що ви зараз пережили. Поверніть собі думки, почуття, майбутнє, минуле, тіло, батьку, що оточують. Відчуйте, що змінилося...»